Legea nr. 2/1968, republicată în 1981/Anexa 1 - Județul Bacău

Sari la navigare Sari la căutare

JUDETUL BACAU

cu resedinta in municipiul Bacau

    Municipii ...................................  2
    Orase .......................................  5
    Localitati componente ale municipiilor si ale
    oraselor .................................... 18
    Comune  ..................................... 80
     - din care, suburbane ......................  6
    Sate ....................................... 491
     - din care, apartin oraselor ..............   -

    A. MUNICIPII
    Denumirea       Comune                      Sate componente
    municipiului    suburbane                   ale comunelor
                                                suburbane   
    1. BACAU        1. Hemeius                  1. Hemeius
                                                2. Fintinele
                                                3. Lilieci
                    2. Letea Veche              1. Letea Veche
                                                2. Holb
                                                3. Radomiresti
                                                4. Rusi-Ciutea
                                                5. Siretu                                     
                    3. Magura                   1. Magura
                                                2. Crihan
                                                3. Dealu Mare
                                                4. Sohodol
                    4. Margineni                1. Margineni
                                                2. Barati
                                                3. Luncani
                                                4. Padureni
                                                5. Podis
                                                6. Poiana
                                                7. Trebes
                                                8. Valea Budului

                               Localitati
                               componente
                               ale municipiului
    2. GHEORGHE                GHEORGHE
       GHEORGHIU-DEJ           GHEORGHIU-DEJ
                               2. Borzesti
                               3. Slobozia
                Comune                          Sate componente ale
                suburbane                       comunei suburbane
               1. Gura Vaii                     1. Gura Vaii
                                                2. Capata
                                                3. Dumbrava
                                                4. Motocesti
                                                5. Paltinata
                                                6. Temelia
               2. Stefan cel Mare               1. Stefan cel Mare
                                                2. Bogdana
                                                3. Buciumi
                                                4. Gutinas
                                                5. Negoiesti
                                                6. Racauti
                                                7. Radeana
                                                8. Viisoara
    B. ORAS
    Denumirea                   Localitati
    orasului                    componente   
                                ale orasului
    1. Buhusi                   1. BUHUSI          
                                2. Marginea
                                3. Runcu
    2. COMANESTI                1. COMANESTI
                                2. Podei
                                3. Vermesti
    3. MOINESTI                 1. MOINESTI
                                2. Gazarie
    4. SLANIC-MOLDOVA           1. SLANIC-MOLDOVA
                                2. Cerdac
                                3. Ciresoaia
    5. TIRGU OCNA               1. TIRGU OCNA
                                2. Poieni
                                3. Vilcele

    C. COMUNE
-----------------------------------------------------
 Nr.    Denumirea             Satele
 crt.   comunei               componente
-----------------------------------------------------
  0        1                    2
-----------------------------------------------------
  1. Agas                    1. Agas
                             2. Beleghet
                             3. Cosnea
                             4. Cotumba
                             5. Diaconesti
                             6. Goioasa
                             7. Preluci
                             8. Sulta
  2. Ardeoani                1. Ardeoani
                             2. Leontinesti
  3. Asau                    1. Asau
                             2. Apa Asau
                             3. Ciobanus
                             4. Lunca Asau
                             5. Paltinis
                             6. Straja
  4. Balcani                 1. Balcani
                             2. Frumoasa
                             3. Ludasi
                             4. Schitu Frumoasa
  5. Beresti-Bistrita        1. Beresti-Bistrita
                             2. Brad
                             3. Ciumasi
                             4. Climesti
                             5. Dumbrava
                             6. Fagetel
                             7. Itesti
                             8. Padureni
  6. Beresti-Tazlau          1. Beresti-Tazlau
                             2. Bosoteni
                             3. Enachesti
                             4. Prisaca
                             5. Romanesti
                             6. Tescani
                             7. Turluianu
  7. Berzunti                1. Berzunti
                             2. Buda
                             3. Dragomir
  8. Birsanesti              1. Birsanesti
                             2. Albele
                             3. Bratesti
                             4. Caraclau
  9. Blagesti                1. Blagesti
                             2. Buda
                             3. Poiana Negustorului
                             4. Tirdenii Mari
                             5. Valea lui Ion
 10. Bogdanesti              1. Bogdanesti
                             2. Filipesti
 11. Brusturoasa             1. Brusturoasa
                             2. Buruienis
                             3. Buruienisu de Sus
                             4. Camenca
                             5. Cuchinis
                             6. Hinganesti
 12. Buhoci                  1. Buhoci
                             2. Bijghir
                             3. Buhocel
                             4. Coteni
                             5. Dospinesti
 13. Casin                   1. Casin
                             2. Curita
 14. Caiuti                  1. Caiuti
                             2. Blidari
                             3. Boistea
                             4. Floresti
                             5. Heltiu
                             6. Marcesti
                             7. Popeni
                             8. Pralea
                             9. Vrinceni
 15. Cleja                   1. Cleja
                             2. Somusca
                             3. Valea Mica
 16. Colonesti               1. Colonesti
                             2. Calini
                             3. Poiana
                             4. Satu Nou
                             5. Spria
                             6. Valea Mare
                             7. Zapodia
 17. Corbasca                1. Corbasca
                             2. Bacioiu
                             3. Marvila
                             4. Poglet
                             5. Rogoaza
                             6. Scarisoara
                             7. Vilcele
 18. Cotofanesti             1. Cotofanesti
                             2. Bilc
                             3. Boistea de Jos
                             4. Borsani
                             5. Tamasoaia
 19. Damienesti              1. Damienesti
                             2. Calugareni
                             3. Dragesti
                             4. Padureni
 20. Darmanesti              1. Darmanesti
                             2. Darmaneasca
                             3. Lapos
                             4. Pagubeni
                             5. Plopu
                             6. Salatruc   
 21. Dealu Morii             1. Dealu Morii
                             2. Banca   
                             3. Balanesti
                             4. Blaga   
                             5. Bobos
                             6. Bodeasa
                             7. Bostanesti
                             8. Calapodesti  
                             9. Cauia   
                            10. Dorofei   
                            11. Ghionoaia
                            12. Gradesti
                            13. Negulesti
                            14. Tavadaresti   
 22. Dofteana                1. Dofteana   
                             2. Bogata
                             3. Cucuieti   
                             4. Haghiac
                             5. Larga
                             6. Seaca
                             7. Stefan Voda
 23. Faraoani                1. Faraoani
 24. Filipeni                1. Filipeni
                             2. Balaia
                             3. Brad
                             4. Fruntesti
                             5. Marasti
                             6. Padureni
                             7. Slobozia
                             8. Valea Botului
 25. Filipesti               1. Filipesti
                             2. Boanta
                             3. Cirligi
                             4. Cornesti
                             5. Cotu Grosului   
                             6. Galbeni
                             7. Hirlesti   
                             8. Oniscani   
 26. Gaiceana                1. Gaiceana   
                             2. Arini   
                             3. Hutu   
                             4. Popesti   
 27. Ghimes-Faget            1. Faget   
                             2. Bolovanis   
                             3. Fagetu de Sus   
                             4. Ghimes
                             5. Rachitis
                             6. Tarhausi   
 28. Girleni                 1. Girlenii de Sus   
                             2. Girleni   
                             3. Lespezi   
                             4. Surina   
 29. Glavanesti              1. Glavanesti   
                             2. Frumuselu
                             3. Muncelu
                             4. Putredeni   
                             5. Razesu   
 30. Helegiu                 1. Helegiu
                             2. Bratila
                             3. Deleni
                             4. Dragugesti
 31. Horgesti                1. Horgesti
                             2. Bazga
                             3. Galeri
                             4. Marascu
                             5. Racatau-Razesti
                             6. Racatau de Jos
                             7. Recea
                             8. Sohodor
 32. Huruiesti               1. Huruiesti
                             2. Capotesti
                             3. Floresti
                             4. Fundoaia
                             5. Ocheni
                             6. Perchiu
                             7. Pradais
 33. Izvoru Berheciului      1. Izvoru Berheciului
                             2. Antohesti
                             3. Baimac
                             4. Faghieni
                             5. Obirsia
                             6. Otelesti
                             7. Padureni
 34. Lipova                  1. Lipova
                             2. Milosu
                             3. Satu Nou
                             4. Valea Caselor
                             5. Valea Hogei
                             6. Valea Marului
                             7. Valea Mosneagului
 35. Livezi                  1. Livezi
                             2. Balaneasa
                             3. Orasa
                             4. Poiana
                             5. Prajoaia
                             6. Scariga
 36. Luizi-Calugara          1. Luizi-Calugara
                             2. Osebiti
 37. Magiresti              1. Magiresti
                             2. Prajesti
                             3. Stanesti
                             4. Sesuri
                             5. Valea Arinilor
 38. Manastirea Casin        1. Manastirea Casin
                             2. Lupesti
                             3. Pirvulesti
                             4. Scutaru
 39. Motoseni                1. Motoseni
                             2. Biclesti
                             3. Chetreni
                             4. Chicerea
                             5. Cociu
                             6. Cornatelu
                             7. Fintinele
                             8. Fundatura
                             9. Gura Craiesti
                            10. Poiana
                            11. Praja
                            12. Rotaria
                            13. Sendresti
                            14. Tepoaia
 40. Negri                   1. Negri
                             2. Brad
                             3. Calinesti
                             4. Migla
                             5. Poiana
                             6. Ursoaia
 41. Nicolae Balcescu        1. Nicolae Balcescu
                             2. Baltata
                             3. Buchila
                             4. Galbeni
                             5. Larguta
                             6. Sarata
                             7. Valea Seaca
 42. Oituz                   1. Oituz
                             2. Calcii
                             3. Ferestrau-Oituz
                             4. Hirja
                             5. Marginea
                             6. Poiana Sarata
 43. Oncesti                 1. Oncesti
                             2. Barboasa
                             3. Dealu Perjului
                             4. Oncestii Vechi
                             5. Satu Nou
                             6. Tarnita
                             7. Taula
 44. Orbeni                  1. Orbeni
                             2. Scurta
 45. Palanca                 1. Palanca
                             2. Cadaresti
                             3. Ciughes
                             4. Pajistea
                             5. Popoiu
 46. Parava                  1. Parava
                             2. Dragusani
                             3. Radoaia
                             4. Teius
 47. Parincea                1. Parincea
                             2. Barna
                             3. Milestii de Jos
                             4. Milestii de Sus
                             5. Nanesti
                             6. Nastaseni
                             7. Poieni
                             8. Satu Nou
                             9. Valeni
                            10. Vladnic
 48. Pincesti                1. Pincesti
                             2. Chilia Benei
                             3. Dienet
                             4. Fulgeris
                             5. Fundu Vaii
                             6. Motoc
                             7. Petresti
                             8. Soci



 49. Pirgaresti              1. Pirgaresti
                             2. Bahna
                             3. Nicoresti
                             4. Piriu Boghii
                             5. Satu Nou
 50. Pirjol                  1. Pirjol
                             2. Bahnaseni
                             3. Barnesti
                             4. Basasti
                             5. Cimpeni
                             6. Haineala
                             7. Pustiana
                             8. Tarita
 51. Plopana                 1. Plopana
                             2. Budesti
                             3. Dorneni
                             4. Fundu Tutovei
                             5. Itcani
                             6. Rusenii Razesti
                             7. Rusenii de Sus
                             8. Straminoasa
                             9. Tigira
 52. Podu Turcului           1. Podu Turcului
                             2. Balanesti
                             3. Cabesti
                             4. Fichitesti
                             5. Giurgioana
                             6. Hanta
                             7. Lehancea
                             8. Plopu
                             9. Racusana
                            10. Sirbi
 53. Poduri                  1. Poduri
                             2. Bucsesti
                             3. Cernu
                             4. Cornet
                             5. Negreni
                             6. Prohozesti
                             7. Valea Sosii
 54. Racova                  1. Racova
                             2. Gura Vaii
                             3. Halmacioaia
                             4. Iliesi
 55. Racaciuni               1. Racaciuni
                             2. Ciucani
                             3. Fundu Racaciuni
                             4. Gheorghe Doja
                             5. Gisteni
                             6. Rastoaca
 56. Rachitoasa              1. Rachitoasa
                             2. Barcana
                             3. Bucsa
                             4. Buda
                             5. Burdusaci
                             6. Danaila
                             7. Dumbrava
                             8. Farcasa
                             9. Fundatura Rachitoasa
                            10. Haghiac
                            11. Magazia
                            12. Movilita
                            13. Oprisesti
                            14. Putini
                            15. Tochilea
 57. Rosiori                 1. Rosiori
                             2. Misihanesti
                             3. Neguseni
                             4. Poieni
                             5. Valea Mare
                             6. Valea Mica
 58. Sascut                  1. Sascut
                             2. Beresti
                             3. Contesti  
                             4. Pancesti
                             5. Sascut-Sat
                             6. Sehineni
                             7. Valea Nacului
 59. Sanduleni               1. Sanduleni
                             2. Birzulesti
                             3. Coman
                             4. Mateiesti
                             5. Stufu
                             6. Tisa
                             7. Versesti
 60. Saucesti                1. Saucesti
                             2. Bogdan Voda
                             3. Costei
                             4. Schineni   
                             5. Siretu
                             6. Serbesti
 61. Scorteni                1. Scorteni
                             2. Bogdanesti
                             3. Floresti
                             4. Grigoreni
                             5. Stejaru
                             6. Serpeni
 62. Secuieni                1. Secuieni
                             2. Balusa
                             3. Berbinceni
                             4. Chiticeni
                             5. Ciuturesti
                             6. Fundeni
                             7. Glodisoarele
                             8. Odobesti
                             9. Tisa-Silvestri
                            10. Valea Finatulul
                            11. Valeni
 63. Solont                  1. Solont
                             2. Cucuieti
                             3. Sarata
 64. Stanisesti              1. Stanisesti
                             2. Balotesti
                             3. Belciuneasa
                             4. Benesti
                             5. Craiesti
                             6. Gorghesti
                             7. Slobozia
                             8. Slobozia Noua
                             9. Valeni
 65. Strugari                1. Strugari
                             2. Cetatuia
                             3. Iaz
                             4. Nadisa
                             5. Petricica
                             6. Rachitisu
 66. Tamasi                  1. Tamasi
                             2. Chetris
                             3. Furnicari
                             4. Gioseni
 67. Tatarasti               1. Tatarasti
                             2. Cornii de Jos
                             3. Cornii de Sus
                             4. Dragesti
                             5. Gherdana
                             6. Giurgeni
                             7. Ungureni
 68. Tirgu Trotus            1. Tirgu Trotus
                             2. Tuta
                             3. Viisoara
 69. Traian                  1. Traian
                             2. Bogdanesti
                             3. Hertioana de Jos
                             4. Hertioana-Razesi
                             5. Prajesti
                             6. Zapodia
 70. Ungureni                1. Ungureni
                             2. Bartasesti
                             3. Bibiresti
                             4. Bota
                             5. Botesti
                             6. Girla Anei
                             7. Viforeni
                             8. Zlatari
 71. Urechesti               1. Urechesti
                             2. Cornatel
                             3. Lunca Dochiei
                             4. Satu Nou
                             5. Slobozia
 72. Valea Seaca             1. Valea Seaca
                             2. Cucova
 73. Vultureni               1. Vultureni
                             2. Bosia
                             3. Dadesti
                             4. Dorneni
                             5. Ghilavesti
                             6. Godinestii de Jos
                             7. Godinestii de Sus
                             8. Lichitiseni
                             9. Medeleni
                            10. Nazarioaia
                            11. Reprivat
                            12. Tomozia
                            13. Tiganesti
                            14. Valea Lupului
                            15. Valea Merilor
                            16. Valea Salciei
 74. Zemes                   1. Zemes
                             2. Bolatau