Legea nr. 764-XV/2001/Anexa 5

Jump to navigation Jump to search
ANEXA 5
UNITĂȚILE ADMINISTRATIV-TERITORIALE DIN STÎNGA NISTRULUI
        CĂRORA LI SE POT ATRIBUI FORME ȘI CONDIȚII
                 SPECIALE DE AUTONOMIE

Total localități                              147
Inclusiv:
municipii                                     1
orașe                                         9
localități din componența orașelor            2
sate (comune)                                 69
localități din componența satelor (comunelor) 135

Municipii
Tiraspol

Orașe                                         Localitățile din componența lor
Camenca                                       Solnecinoe
Crasnoe
Dnestrovsc
Dubăsari
Grigoriopol                                   Crasnoe
Maiac
Rîbnița
Slobozia
Tiraspolul Nou

Sate (comune)                                 Localitățile din componența lor
Andreevca                                     Andreevca
                                              Pîcalova
                                              Șmalena
Beloci                                        Beloci
Bîcioc                                        Bîcioc
                                              Novovladimirovca
Blijnii Hutor                                 Blijnii Hutor
Broșteni                                      Broșteni
Butor                                         Butor
                                              India
Butuceni                                      Butuceni
Caragaș                                       Caragaș
Caterinovca                                   Caterinovca
                                              Sadchi
Carmanova                                     Carmanova
                                              Cotovca
                                              Fedoseevca
                                              Mocearovca
Cioburciu                                     Cioburciu
Cobasna                                       Cobasna
                                              Suhaia Rîbnița
                                              Cobasna, loc. st. cf
Colosova              Colosova
                      Crasnaia Besarabia
                      Pobeda
Comisarovca Nouă      Comisarovca Nouă
                      Bosca
                      Coșnița Nouă
                      Pohrebea Nouă
Corotna               Corotna
Crasnencoe            Crasnencoe
                      Dimitrova
                      Ivanovca
Crasnîi Octeabri      Crasnîi Octeabri
                      Alexandrovca
Crasnîi Vinogradari   Crasnîi Vinogradari
                      Afanasievca
                      Alexandrovca Nouă
                      Calinovca
                      Lunga Nouă
Crasnogorca           Crasnogorca
Cuzmin                Cuzmin
                      Voitovca
Delacău               Delacău
                      Crasnaia Gorca
Doibani I             Doibani I
                      Doibani II
                      Coicova
Dubău                 Dubău
                      Goianul Nou
Dzerjinscoe           Dzerjinscoe
Frunză                Frunză
                      Andriașevca Nouă
                      Andriașevca Veche
                      Novocotovsc
                      Prioziornoe
                      Uiutnoe
                      Novosavițcaia, loc. st. cf
Ghidirim              Ghidirim
Goian                 Goian
                      Iagorlîc
Haraba                Haraba
Harmațca              Harmațca
Hîrjău                Hîrjău
                      Mihailovca Nouă
                      Sărăței
Hîrtop                Hîrtop
                      Bruslachi
                      Marian
                      Mocreachi
Hlinaia (Grigoriopol) Hlinaia
Hlinaia (Slobozia)    Hlinaia
Hristoforovca   Hristoforovca
Hrușca          Hrușca
                Frunzăuca
Jura            Jura
Lenin           Lenin
                Pervomaisc
                Pobeda
                Stanislavca
Lunga           Lunga
Mălăiești       Mălăiești
                Cernița
Mihailovca      Mihailovca
Mocra           Mocra
                Basarabca
                Șevcenco
                Zaporojeț
Molochișul Mare Molochișul Mare
Nezavertailovca Nezavertailovca
Ocnița          Ocnița
Ofatinți        Ofatinți
                Novaia Jizni
Parcani         Parcani
Pervomaisc      Pervomaisc
Plopi           Plopi
Podoima         Podoima
                Podoimița
Popencu         Popencu
                Chirov
                Vladimirovca
                Zăzuleni
Rașcov          Rașcov
                Iantarnoe
Rotari          Rotari
                Bodeni
                Socolovca
Severinovca     Severinovca
Slobozia-Rașcov Slobozia-Rașcov
Sovietscoe      Sovietscoe
                Vasilievca
Speia           Speia
Stroiești       Stroiești
Sucleia         Sucleia
Șipca           Șipca
                Vesioloe
Tașlîc          Tașlîc
Teiu            Teiu
                Tocmagiu
Tîrnauca        Tîrnauca
Țîbuleuca       Țîbuleuca
Ulmu            Ulmu
               Ulmul Mic
               Lîsaia Gora
Vadul Turcului Vadul Turcului
               Molochișul Mic
Valea Adîncă   Valea Adîncă
               Constantinovca
Vărăncău       Vărăncău
               Buschi
               Gherșunovca
Vinogradnoe    Vinogradnoe
Vladimirovca   Vladimirovca
               Constantinovca
               Nicolscoe